Účinné látky


Účinnost látek a jejich zařazení do běžného užívání je posuzována na základě klinických studijí, bez kterých si dnes nelze představit žádný medicínský obor, kterým je i dermatologie. Jedná se především o stanovení efektivity nového přípravku, případně posouzení kombinace již standardně užívaných přípravků, zjištění nežádoucích účinků, tolerance, délky života bez známek recidivy (disease free survival), celkové doby přežití (overall survival), kompletní + parciální odpovědi (overall response rate).


KYSELINA HYALURONOVÁ
Její funkce v těle je, mezi jinými, vázat vodu a lubrikovat pohyblivé části těla jako jsou klouby a svaly. Její snášenlivost s tkáněmi ji dělá přínosem v přípravcích pro péči o pleť, protože je vynikajícím zvlhčovacím prostředkem. Kyselina hylauronová je jedním z nejvíce hydrofilních (vodu snášejících) molekul v přírodě s četnými přínosy pro lidské tělo. Ve skutečnosti může být přesně popsána jako “zvlhčovač přírody.” Klinické studie ukázaly, že ozářené rány se hojí díky kyselině hylauronové rychleji. Zadržujíce až tisícinásobek své váhy ve vodě, kyselina hylauronová efektivně váže na buňky vodu a je zodpovědná za elasticitu a pevnost kůže. Podle Dr. Brian Jegasothyho, M.D., někdejšího předsedy fakulty dermatologie na univerzitě v Pittsburghu: “Kyselina hylauronová je nejefektivnější místní smáčedlo jaké existuje: účinnější co se zadržování vody týče než glycerin, sorbitol, kolagen, apod. Navíc její schopnost se slučovat s lipidy v povrchových membránách kůže skvěle doplňuje její schopnost rozvádět zadrženou vodu a redukovat transepidermálná ztrátu vody. Proto tyto vlastnosti činí kyselinu hylauronovou zásadní přísadou přípravků pro péči o pleť.”

SQUALENE
Moderní účinná látka Squalin je nezastupitelnou látkou v metabolismu steroidních hormonů a cholesterolu. Squalin prokazuje jeho antioxidační a protirakovinné účinky. Svojí chemickou strukturou se velmi podobá lidskému kožnímu mazu je velmi účinný u řady kožních onemocnění. Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že squalén aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání kůži před vznikem tumorů.
Squalin je přírodní organická sloučenina. Jedná se o uhlovodík a triterpen, meziprodukt biosyntézy cholesterolu (prékurzor biosyntézy triterpenů), která byla poprvé izolována z jater (squalus) hlubinného žraloka černého (deepsea shark), jehož přirozeným prostředím jsou čisté vody Tichého oceánu (Jižní Pacifik), kde žije v hloubkách 3000 stop. Žralokovi umožňuje přežít v nepříznivých podmínkách hlubin oceánu a chrání ho před různými nemocemi. Dnes se získává i z jiných zdrojů, například z olivového oleje nebo laskavcových semének. Žraloci jsou známi svojí imunitou proti rakovině a předpokládá se, že právě vysoká hladina squalinu je příčinou této imunity. Také squalin obsažený v olivovém oleji je považován za příčinu nízkého výskytu rakoviny v středomořské oblasti (Journal of cancer Epidemiology 1997).
Studiemi byl také prokázán mimořádně příznivý účinek squalinu na kůži. Urychluje regeneraci a hojení kůže, pomáhá vnitřně při různých ekzémech a vyrážkách (ale i pomazání nemocného místa tímto olejem má léčivý efekt). Zlepšuje a udržuje pružnost kůže, viditelně přispívá ke zlepšení kvality vlasů, nehtů. Jsou také prokázány jeho silné antioxidační vlastnosti nejen na kůži, ale také v potravinách (Pharmacological Research / September 2004). Dále má schopnost ničit škodlivé volné radikály a významně posiluje přirozenou imunitu organismu.

MATRIXYL
Matrixyl® 3000 je kombinace peptidů odvozených většinou od červeného vína, extraktů a esenciálních mastných kyselin, které vychlazují vrásky. Přípravky s účinnou látkou Matrixyl® zaručují dlouhodobý účinek. Tato látka stimuluje syntézu kolagenu a mukopolysacharidů, které regenerují a zmlazují pokožku. 
Nové studie Matrixyl 3000

FUCOGEL
Fucogel® je rostlinný cukr a je dokonalý hydratační faktor. Poskytuje okamžitý a dlouhotrvající hydratační účinek, díky vytvoření ochranného biofilmu, který zachycuje a udržuje vlhkost. Má výjimečné senzorické vlastnosti. Zajišťuje přirozenou hydrataci kůže. Působí proti stárnutí pokožky a proti vráskám, má zklidňující účinky a je vhodný pro alergiky. Fucogel® může zvýšit obsah vlhkost pleti během 3 hodin až na 79%. Výsledkem je efekt hedvábně jemné pleti, který je patrný již po prvním nanesení krému.